Kapat

Öksürüğü Gidermek İçin Hangi Karışımlar Yapılır? Öksürüğü Gidermek İçin Hangi Karışımları Yapmak Gerekir?

Süt İle İncir Karışımı Ne İşe Yarar

İncirin insan sağlığına olağanüstü faydaları bulunmaktadır.Peki, kuru inciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde, faydalarının iki katını çıktığını biliyor muydunuz? İnciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde sağlığınız açısından olağanüstü etkiler sağlıyor.

İşte incirli sütün mucizevi faydaları

Kaynayan sütün içerisine 3 veya 4 tane incir atın. Daha sonra incirlerle birlikte 5 dk kaynamasını sağlayın. Kaynama bitirildikten sonra incirli süt karışımını robottan geçirin.İncirler sütün içerisinde püre haline geldiğinde karışımı içebilirsiniz. En az yarım saatin sonunda kabızlık sorununa veda edeceksiniz.

Öksürük için incirli süt nasıl yapılır?

İncir, göğsü yumuşattığı için bronşit ve öksürük gibi sağlık problemlerinde balgam söktürerek gevşetir. Öksürük bronşit balgam söktürerek için.İki su bardağı sade sütün içine iki tane kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. Yirmi dakika kadar bekletip süzün ve günde 2 kere bu sütten sıcak olarak için.

Boğaz ağrısı için incirli süt nasıl yapılır?

1-2 adet kurutulmuş inciri 2 çay kaşığı balla beraber sıcak suda karıştırıp çay gibi içebilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra boğaz ağrınız ilaçsız bir biçimde iyileşecektir. Ayrıca, rastgele bir sebepten süt harcayamıyorsanız bu gidişatı dert etmenize gerek yok.

Kuru incir meyvesi de sütün yerine geçiyor. İncirin içerisinde yer alan kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin yaradılışı ile sağlığınızı garantiler. Bu sebeple süt içmeyen insanlara günde 3 adet kuru incir yemeleri tavsiye edilir…

Popüler Yazılar

    DAHA FAZLA GÖSTER