Kapat

Hikaye: Çocuğun Saçını Kazıttı!

Almanyada yaşayan müslüman bir kardeşimizin yeni bir bebeği dünyaya geliyor. O’da Ashabı Kiram yeni bir bebek dünyaya geldiğinde ne yapıyorsa ona niyet edip bebek 7 günlük olunca saçlarını kazıtıp saçlarının ağırlığınca altını sadaka veriyor.

Bir kaç gün sonra bebeğini kontrol için doktora gidiyor doktor bebeği görünce çok şaşırıyor Bebeğinizin saçlarını siz mi kazıttınız yoksa doğuştan mi bu kadardı diyor biz kazıttık deyince doktor şaşkınlığının sebebini açıklıyor bilim adamları daha 50 gün önce bunu yeni keşfettiler.

Bebek doğduğunda 40 gün içerisinde saçlarının kazınmasını bebeğin gözlerini kuvvetlendiriyor. Saçlarını gürleştiriyor zekasını açıyor ve daha pek çok fayda sağlıyor. Özellikle 7. Gün yapılması bu faydaları kat kat arttırıyor. Peki daha 50 günlük mazisi olan bu habere siz nasıl ulaştınız diyor.

Kadın; biz bunu Peygamber Efendimizden öğrendik diyor Alman doktor Peygamber Efendimizi şu an yaşıyor zannederek sizin Peygamberinize bilimin yeni buluşları ne kadar çabuk ulaşıyor diyor.
Genç anne; Peygamber Efendimiz sav biz-den 1400 küsür sene önce yaşadı ve ahirete teşrif etti deyince Alman doktor buz kesiliyor!

Peygamberimizin hayatını araştırmaya koyuluyor. Okudukça etkilenen doktor sonunda müslümanlığı seçiyor.
Bakınız, 1 sünneti bile uygulamak bir insanın hidayetine vesile olabiliyor.
Peygamber Efendimizin bu sünneti ve tavsiyesini tüm kardeşlerimizin öğrenmesi için lütfen paylaşalım.

Fıkra: Sekreter

Bir iş adamı birkaç gün önce sekreterini kovmuştu, yeni bir sekreter aramaktaydı…. Bir arkadaşı, sekreterini neden kovduğunu sorunca anlatmaya başladı:
– İki hafta önce 48. yaş günümdü ve o sabah kendimi çok keyifsiz hissediyordum.

Kahvaltı sırasında karımın doğum günümü kutlamasını ve hediyemi vermesini bekliyordum. Ancak o bana bir günaydın bile demedi. Karım unutmuşsa da çocuklarım hatırlar diye içimden geçirdim fakat onlar da tek bir söz etmediler.

Ofisime girdiğimde sekreterim, “Günaydın Patron, doğum gününüz kutlu olsun” dedi. En azından birinin hatırlıyor olması beni memnun etmişti.

Öğlen yemek zamanı geldiğinde sekreterim kapıya vurdu ve “Dışarıda hava çok güzel ve bugün sizin doğum gününüz, haydi yemeğe çıkalım, sadece siz ve ben” diyerek beni davet etti.

“Bütün gün duyduğum en güzel şey buydu . Haydi gidelim” dedim.Yemeğe çıktık. Normalde gittiğimiz bir yere gitmedik, şehir dışında özel bir lokantaya gittik. İşyerine dönerken sekreterim, “Hava çok güzel, ofise dönmemiz gerekmiyor değil mi? diye sordu.

“Hayır, sanırım gerekmiyor” diye yanıtladım. “Benim evime gidelim ve size bir mar-tini daha ikram edeyim” dedi. Evine gittik.

Başka bir mar-tininin daha tadını çıkardık ve sekreterim dedi ki “Patron, izninizle, yatak odasına geçip üzerime daha rahat bir şeyler giyeyim.” Ona memnuniyetle izin verdim.

Yatak odasına gitti ve 5 dakika sonra yatak odasından çıktığında elinde kocaman bir pasta taşıyordu, arkasından karım ve çocuklarım geliyordu.

Popüler Yazılar

    DAHA FAZLA GÖSTER