Kapat

Hastalık Önleyici Her Evde Olması Gereken Çiçekler Hangileridir? Hangi Çiçekler Hastalık Önleyicidir?

Çiçeklerin evimizi süslemesinden hepimiz hoşlanırız. Hem oksijen üretir hem de daha güzel bir görünüm oluştururlar. Ne yazık ki çiçeklerin sürekli güneş görmelerini ayarlamak, sulama rutinine dikkat etmek, toprağın eve saçılması nedeniyle çiçeklerden sıkılır ve onları unuturuz.

Sizlerle paylaşacağımız bitkiler fazla sulanmaya ihtiyaç duymadıkları gibi karanlık ortamlarda da yaşayabilirler. Ve en önemlisi bu bitkiler havadaki bakterileri üzerlerine çeker ve böylelikle hastalıkları önleyebilir.

Paşa Kılıcı

Paşa kılıcı; kaynanadili ya da tavşankulağı isimleriyle de bilinir. Sürekli bir uğraş gerektirmez ve de az miktarda güneşe ihtiyaç duyarlar. Sık sularsanız çürüyebilirler bu nedenle dikkat etmelisiniz! Eğer yapraklar mat ve cansız görünürse sulayın. Tersi durumunda bitkinin iyi durumda olduğundan emin olabilirsiniz.

Çin herdemyeşili

Evde yetiştirilecek bitkiler için bir liste yapacak olursanız çin herdemyeşili bu listede ilk beşe girer. Yılda iki defa kuru gübre kullanarak gübrelemeyi yapabilirsiniz. Yapraklar da matlaştıkça sulamanız bitkinin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Madagaskar dragon ağacı

Bu ev bitkisinin yukarı yönlü dikenli yaprakları vardır. Direkt olarak güneş ışığından koruyun ve fazla sulamayın. Bitkiyi seveceğinizden şüphemiz yok.

Kalp yapraklı asma devetabanı

Bitkinin ismi yapraklarının kalp şekli olmasından kaynaklanıyor. Loş ortamlarda kolaylıkla yaşayabilir ve ev içerisinde rahatça bakılabilecek bitkilerdendir. Listelediğimiz bu bitkileri nasıl buldunuz? Sizin evlerinizde bulunan bitki türleri neler? Bizimle yorumlarda paylaşın!

 

Popüler Yazılar

    DAHA FAZLA GÖSTER