Kapat

Evde Dişlerinizi Pratik Bir Şekilde Daha Beyaz Yapmanın 8 Doğal Yolu

Evde kolayca yapabileceğiniz bazı diş beyazlatma yollarını sizinle paylaşmaya biz hazırız, peki ya siz ?

1. Kaolin kili

İhtiyacınız olan şey: kaolin kili Nasıl kullanılır: Sadece kaolin kilini dişlerinize uygulayın ve diş fırçası ile iyice fırçalayın. Çok fazla baskı uygulamayın, hafifçe yapın. Sonra ağzınızı temiz suyla durulayın.

2. Epsom tuzu

İhtiyacınız olan şey: Epsom tuzu, su Nasıl kullanılır: Tuz ve suyu eşit parçalarda karıştırın. Tuz tamamen eriyene kadar karıştırın. Karışımı diş fırçası ile dişlerinize uygulayın. Ayrıca gargara yapabilir ve daha sonra ağzınızı temiz suyla durulayabilirsiniz.

3. Neem yaprakları

İhtiyacınız olan şey: neem yaprağı, su Nasıl kullanılır: Neem yapraklarını kaynatmak için bir tencereye getirin. Sıvıyı temizleyecek şekilde süzün. Elde edilen çözelti ile soğumaya ve gargara yapmasına izin verin.

4. Nane yaprakları ve hindistan cevizi yağı

İhtiyacınız olan şey: nane yaprakları, hindistan cevizi yağı Nasıl kullanılır: Yaprakları öğütün ve hindistan cevizi yağına ekleyin. İyice karıştırın ve karışımı bir diş fırçası ile dişlerinize uygulayın. Çok fazla nane kullanmayın, 3-5 yaprak yeterlidir.

5. Hidrojen peroksit ve karbonat

Gerekenler: hidrojen peroksit, karbonat Nasıl kullanılır: Kabartma tozu 1: 2 oranında hidrojen peroksit ile karıştırın. Bir macun oluşana kadar karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi hafifçe fırçalayın ve daha sonra ağzınızı büyük miktarda suyla durulayın.

6. Kakao tozu

İhtiyacınız olan şey: kakao tozu ve su veya hindistan cevizi yağı. Nasıl kullanılır: Kakao tozunu hindistan cevizi yağı veya suyla karıştırın. Onları bir macun haline getirin. Bu karışımla dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın.

7. Sirke ve karbonat

İhtiyacınız olan şey: kabartma tozu, elma sirkesi Nasıl kullanılır: 1 çay kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı karbonat karıştırın. Homojen bir karışım oluşturana kadar karıştırın. Elde edilen macunla dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı bol suyla yıkayın. Lütfen, tüm bu ilaçların dikkatle kullanılması gerektiğini unutmayın. Bu yöntemleri birkaç hafta boyunca haftada 2-3 kez kullanın ve mola verin. Ağrı hissetmeye başlarsanız veya dişlerinizin hassasiyeti artarsa, hemen prosedürü durdurun. Dişleri beyazlatmanın başka hangi yollarını biliyorsun? Dişlerinizi evde mi yoksa dişçi ofisinde mi beyazlatmayı tercih edersiniz? Yorumlarda bize bildirin.

8. Zencefil ve tuz

İhtiyacınız olan şey: zencefil, tuz ve limon Nasıl kullanılır: Küçük bir zencefil parçasını ezin, bu bir rende ile yapılabilir. 1/4 çay kaşığı tuz alın ve zencefile ekleyin. Bir dilim limon kesin, suyu karışıma sıkın ve tekrar iyice karıştırın. Bir diş fırçası ile uygulayın.

Popüler Yazılar

    DAHA FAZLA GÖSTER