• GECELERİ yatmadan önce nasıl cilt kremlerinizi sürüyorsanız, kirpiklerinize de aynı özeni göstermelisiniz. Yatmadan önce soğuttuğunuz bir marula ya da hint yağını kirpiklerinize uygulamalısınız. Bu yağlar kirpiklere ihtiyacı olan nemi veriyor ama hint yağı özellikle kirpiklerin uzamasında çok etkili. 
  • KİRPİK serumları en iyi dostunuz! Düşen bir kirpiğin yerine yenisinin gelmesi normalde 30 ila 60 günü buluyor. Eğer kirpikleriniz çok kuru ve hassassa yeteri kadar uzamadan da kopabilir. Bu yüzden kozmetik sektöründe kolayca bulabileceğiniz kirpik uzatıcı serumlara bir şans verin deriz.
  • KİRPİKLERİNİZİN uzayıp, güçlenmesi için biraz vitamin desteğine ihtiyacınız olabilir. Özellikle B vitaminin bir çeşidi olan Biyotin, bu konuda çok etkili. Saç, kirpik ve tırnaklarınızın uzaması ve güçlenmesini istiyorsanız biyotin kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak sizin için ideal biyotin miktarını öğrenmek için, vitamin alımına başlamadan mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
  • MAKYAJ rutininizde yaptığınız basit bir hata sizi harika kirpiklerden uzaklaştırıyor olabilir. Siz tüm bildiklerinizi unutun, zira işin doğrusunu söylüyoruz: Kirpikleriniz en temiz halindeyken onları kıvırıp, üzerine rimel sürmek. Bunun yanı sıra kirpik kıvırıcıyı bir fön makinesi yardımıyla ısıtmak da yardımcı olacaktır. Zira, sıcak bir kıvırıcı kirpikleri daha kolay şekillendirirken; yeni şekillerinin uzun süre dayanmasını da sağlar. Ama kirpik kıvırıcının sıcaklığını elinizde denedikten sonra kirpiklerinize götürmeyi unutmayın. Aman, diyelim. Bir de, kirpik kıvırıcıyı iki kez sıkıştırdıkdan sonrası, kirpiklerinizi şekillendirmekten ziyade onların şeklini bozuyor. Aklınızda olsun.
  • ÇOK DAHA fazla ve kalın kirpikler için şu hileyi de deneyebilirsiniz: Kirpiklerinize bir kat rimel sürdükten sonra, üzerlerine bebek pudrası veya sabitleyici, makyaj pudrası dökün. Sonrasında da, bir kat rimel daha sürün ve voila! Gür ve sık kirpikler sizinle! 
  • GÖZ MAKYAJINIZI silerken göz dibinden yanlara doğru siliyorsunuz. Ancak bu hareket size prematüre kaz ayakları olarak geri dönebildiği gibi, kirpiklerinizin kopmasına da neden olabilir. Yani yapmanız gereken, bundan böyle göz makyajınızı yukarıdan aşağı doğru silmek.