Önce Kadın, Sadece Kadın...

Twitter'dan Güzellikle İlgili Harika İpuçları
23.05.2013 Perşembe 13:32

Sosyal medya, hiç tanımadığımız ve birbirinden olabildiğince farklı insanların hayatlarını önümüze seriyor. Güzellik uzmanlarından, makyözlere ve ünlülere konuyla ilgili bir çok kişiden gelen öneriler arasından en iyi 8 sizin için bu yazıda...

Twitter'dan Güzellikle İlgili Harika İpuçları

1-    Spor sivilcelerini önleyin: Spor yaparken cildinizdeki gözeneklerden yağ, toz ve kirler girebilir. Spordan önce makyajınızı temizleyin yüzünüzü yıkayın ve bir toner kullanarak yüzünüzü sivilcelerden koruyun.

2-    Tırnaklarınızı şekillendirin: Belki bakım tamam ama şekil nedir diyorsunuz. Ama Twitter’dan bir bilgiye göre tırnakların şekli tırnak etlerinin simetriği olmalıymış.

3-    Gözlerinizi uyandırın: Eğer akşamdan kalmaysanız veya biraz uykulu gözüküyorsanız, kirpiklerinizi kıvırmak gözlerinizi geniş, sizi daha zinde ve canlı gösterecektir.

4-    Uzun bitirilen sürme: Uzmanlardan biri gözü gölgeleyecek şekilde uzunca sürme çekmenin çok faydasını göreceğinizi belirtiyor. Basit ve etkili bir güzellik önerisi.

5-    Jet lag ile savaşın: Herkes uçmanın ve jet lag olmanın etkilerinden nefret eder. Bunlardan kurtulmak için bir makyaj uzmanının tavsiyeleri : Portakal yemek, su içmek ve yüzünüze bir ton katacak bir makyaj yapmak.

6-    Çabuk saç numarası: Parti veya buluşmalarda başınıza gelebilecek herhangi bir saç felaketinde bir numaralı yardımcılarınız tel tokalar olabilir. Yanınızda birkaç tane bulundurup gerektiğinde saçı toparlamak için kullanın.

7-    Bronzluğunuzu koruyun: Eğer bronzluğu seviyor ve doğal yollardan bronzlaşıyorsanız, anti-aging etkenleri içeren vücut losyonları kullanmayın. Böylece teniniz daha uzun süre bronz kalacaktır.

8-    Yağlı saçlardan kurtulun: Tabi ki bunun en güzel yolu düzenli kullandığınız ürünlerle güzel bir duş. Fakat acil müdahale gereken durumlarda sprey şampuan kullanabilirsiniz. Saçınıza sıkın, bir fırçayla tarayın ve yağlı parlamalardan kurtulun.


Kaynak: benimgibi.net / Ayla Ceyhan

Advertorial
Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim
Copyright © 2011 Her Hakkı Saklıdır.
Diğer Projelerimiz: