Önce Kadın, Sadece Kadın...

Erkeklerin Akıl Oyunları
18.01.2013 Cuma 14:20

Erkekler, bizimle oyun oynamaya bayılırlar. Kendilerini farklı göstermek isteyen erkeklerin oynadığı belli oyunlar var.

Erkeklerin Akıl Oyunları

Maço görüntü
Erkeklerin oynamaya bayıldıkları oyunların başında maço tavırları geliyor. Hiçbir şeyden korkmayan ve güçlü görüntü sergilemeye çalışan erkekler, kız arkadaşları tarafından koruyucu gibi görmek isterler. Aslında çoğu erkek, gerçekten düşündükleri gibi davranmıyorlar. Sadece görünmek istedikleri adamları taklit ediyorlar.

“Sana Çok Yakışacaktır”
Erkek arkadaşınız size sürekli saçınızı koyultmanız gerektiğini veya hafif makyaj yapmanız gerektiğini söylüyorsa sizinle akıl oyunları oynuyor demektir. Bunu direk olarak söylemese de “Şu kıza koyu saç çok yakışmış aslında sana da çok yakışır” veya “ spor giyim tarzına bayılıyorum” gibi sözlerin hepsi size söylemek istedikleri şeyler. Sizi kontrol etmesine izin vermeyin ve istediğiniz gibi olun.

Düşünceli sevgili
Erkekler, düşünceli sevgili rolüne bürünmeye bayılırlar. Siz hastayken sürekli aramaları veya canınız sıkkınken sizi neşelendirmeleri bazen sizi mutlu etmek için olabilir ancak çoğu zaman sadece bir numara. Her erkek, siz hastayken saatlerce konuşmak yerine oyun oynamayı tercih eder ancak aramazsa ertesi gün sizden azar işiteceğini bilir. Aynı şey canınız sıkkın olduğu zamanlar içinde geçerli size neşelendirmeye çalışmasının nedeni sıkılmak istememesidir.

Şarjım bitti
Şarjım bitti, telefonum çekmemiş, duymamışım ve bunu gibi size sıraladığı cümlelerin hepsi bahanedir. Erkeklerin çoğu telefonlarını açmadıkları zaman büyük ihtimalle daha önem verdikleri bir iş ile uğraşıyor olurlar. Bu bahaneleri gerçek olduğu zamanlar tabiki de olacaktır ancak her gün değil.

Sana değer veriyorum
Beraber olduğunuz erkeğe seni seviyorum dediğinizde size “sana çok değer veriyorum” veya “ benim için çok değerlisin” diyorsa bu “seni seviyorum” dememek içindir. Değer verme oyunu erkeklerin bağlanmak istemedikleri kadınlara söyledikleri yalanlardan en büyüğüdür.

“Beğenmiyorsan Ayrılalım!”
Sıra erkeklerin en sinir bozucu yalanına geldi. Bir tartışmada siz söylenirken veya haklıyken söyledikleri ilk şey” beğenmiyorsan ayrılalım!”. Bu tür cümleler kuran erkeğe söyleyebileceğiniz tek şey ayrılalım olacaktır. Çünkü bu tür cümleler kurduklarında ya sizi korkutmaya çalışıyorlardır yada bunu düşünüyor olurlar.

Kırılgan numarası
Kadınların asla tepkisiz kalamadıkları oyunlardan biri kırılganlık numarasıdır. Sürekli sizi üzüntülerini ve kırılganlıklarını anlatıyorlarsa size açılmaktan hoşlandıkları için değil. Sizin ona karşı yumuşak ve düşünceli oluşunuzdandır.

Advertorial
Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim
Copyright © 2011 Her Hakkı Saklıdır.
Diğer Projelerimiz: