Önce Kadın, Sadece Kadın...

Burcunuz nasıl bir anne olduğunuzu söylüyor!
22.01.2013 Salı 16:55

Nasıl bir anne olabileceğinizi, çocuğunuza karşı yaklaşımınızı burcunuzun belirlediğini söylesek...

Burcunuz nasıl bir anne olduğunuzu söylüyor!

Koç
Koç kadını her ne kadar iş hayatına sıkı sıkı sarılan, hırslı bir imaj çizse de konu anne olmaya gelince tavrı bir anda değişir. Çocukla çocuk olan, yaratıcı ve masalcı bir annedir o. Çocuğuna mükemmel bir oyun arkadaşı olur. Disiplini elden bırakmaz ama öfke, çocuklarına karşı kullanacağı bir iletişim aracı olmaz. Çocuklarına karşı sinirlendiği anları çabuk unutur.

Boğa
Boğa burcu anne çocuklarına bazen karmaşık görünebilir. Tatlı - sert bir mizacı vardır. Her şeye kolay kolay izin vermeyen, bunun yanında olabildiğince şefkatli ve anlayışlı bir anne olur. Yıllar geçse de çocuklarını korumaktan vazgeçmez. Zamanla çocuğunun en yakın arkadaşı olacaktır.

İkizler
İkizler burcu bir anne, zaman zaman zor olabilir. İkizler burcu insanı çocukları çok sever ama kendisi çocuk sahibi olduğu zaman karşılaştığı olaylarda sabırsızlaşabilir. Çocuğunun kendisini kısıtlamasına izin vermez. Çocuğuna örnek olmaya çalışır. Öğütte bulunmak yerine pratik çözümler sunar. Zaman zaman çocuğuna geveze görünebilir. Anne kimliği altında çocuğu ile arkadaş olmaya çalışır.

Yengeç
Yengeç burcu fedakâr bir anne olur. Çocukları için cesaret edemeyeceği şey yoktur. Anne olmak yengeç kadınını geliştirir, korkularının üstüne gitmeyi öğretir. Merhametli, kuşkucu ve meraklı bir anne olur. Zaman zaman çocuğunun dış dünya ile bağ kurmasına engel olabilir. Yengeç anneler için çocukları asla büyümez.

Aslan
Aslan burcu anne karakteri çocuğu oldu diye asla kendi dünyasından, kişiliğinden ödün vermez. Kariyer ve çocuk dengesini çok iyi kurar. Çocuklarıyla arkadaş olur, oyunlar oynar. Otoriter tavrı ile anne-çocuk mesafesini korur.

Başak
Başak burcu kadının anne olması ilk etapta biraz zordur. Çocuk sahibi olmadan başak kadını birçok program yapar ve anne olma fikrine alışması gerekir. Anne olduğunda, disiplinli ve titiz tavrını elden bırakmaz. Çocuklarına ilk öğrettiği şey güven kavramı olur. Çocuğunun güvenini kazanmak ve güven aşılamak onun için çok önemlidir. Mükemmeliyetçi başak kadını, çocuğuna karşı daha esnek ve rahat davranır. Öğütleyici bir tavır izler.

Terazi
Terazi burcu için eş kavramı çocuklarından önce gelir. Anne olarak eğlenceli, sevecen ve şefkatlidir. Yalan karşısında sert bir tutum izler. Adalet duygusu fazlasıyla geliştiğinden birkaç çocuğu varsa onlar arasında asla ayrım yapamaz. Onun için anne çocuk ilişkisinden önce aile kavramı gelir. Ailesini bir arada tutmaya, birlikte hareket etmeye çalışır.

Akrep
Akrep bir anne çocuğuna karşı mesafeli davranabilir. Çocuğunu çok fazla sevse de sevgisini göstermek konusunda yetenekli değildir. Çocuğunu ayakları yere basan, güçlü biri olarak yetiştirmeyi ister. Çocuğuna toz kondurmaz, onun kusurunu görmez. Kendi yaşı ve çocuğunun yaşı kaç olursa olsun evladını uzaktan izler, ne yaptığından haberi olsun ister. Gizli saklı işlerden hoşlanmaz. Kendisinden bir şey saklandığını öğrendiği zaman çok sinirli ve cezalandırıcı bir anne olabilir.

Yay
Yay kadını bir anneden çok, iyi bir arkadaştır. Anne olmaktan korkar. Çocuklarına anne karakteri ile yaklaşmak istemez. Çocuklarının kendisi gibi dürüst ve neşeli olmaları için mücadele eder. Çocuklarına doğru olmayı, kendi yollarında yürümeleri gerektiğini öğretir. Yay burcu kadını çok güçlü bir annedir. Çocukları için elini en ağır taşın altına bile sokabilir.

Oğlak
Oğlak kadını çocuğunun her yönü ile ilgilenmek ister. Çocuğu ile olan iletişimi güçlüdür. Dinleyici bir anne olur. Asi ve hareketli bir çocuk oğlak kadınını gergin olmasına neden olabilir. Oğlak kadını uyumlu bir aile hayatından yanadır.  Ne eşinin ne de çocuğunun evdeki huzuru bozmasına izin verir. Otoriter yapısı ile zaman zaman yönlendirmek konusunda baskın olabilir.

Kova
Kova kadını çocuğuna kendini bütünüyle adayamaz. Sevgisini göstermek konusunda ketum davranır. Sevgi dolu ve sevecen bir anne olmasına karşın bunu yansıtmakta eksikleri vardır. Çocuğu ile ev ödevi yapmaktan ve etkinliklere katılmaktan büyük zevk alır. Yardım sever ve eğlenceli bir anne olur.

Balık
Aşırı hoşgörülü ve fazlasıyla eli açık bir annedir. Çocuğuna karşı bazen disiplin kurmakta zorluk çekebilir. Yaratıcı konularda çocuğuna fazlasıyla destek verir. Onun halini soru sormadan da anlayabilir. Sezgileri çok güçlü olacağından çocuğu ile arasında aynı zamanda psişik bir bağ da vardır. Yalanı ve hataları fark etse de çocuğu itiraf edene kadar evladını izlemekle, ona fark ettirmeden çözümler bulmakla yetinir.


Kaynak: womenist.net

Advertorial
Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim
Copyright © 2011 Her Hakkı Saklıdır.
Diğer Projelerimiz: