Önce Kadın, Sadece Kadın...

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?
23.02.2013 Cumartesi 17:19

Çoğu ilişkinin bitmesinde karşı tarafın sadakatsizliği asıl nedendir. Sizde bu gruba giriyorsanız, hayata ve karşı cinse karşı güveninizi tekrardan kazanmanız için ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Çoğu ilişkinin bitme nedeni aldatılmaktır. Sizde bu gruba giriyorsanız, hayata ve karşı cinse karşı güveninizi kaybetmeniz çok normal. Bakış açınızı değiştirin, sorun sizde değil, karşınızdakinde. Başka ilişkilere başlamak sizi çok zorlayabilir yada unutmak için önünüze çıkan ilk insanla birlikte olmak isteyebilirsiniz ancak bu iki düşünceden de kurtulmalısınız.

Sizi aldatan bir insan, çok pişman ve mutsuz gözükebilir ama ona kanmamanız sizin için daha iyi olacaktır. Bir kere aldatan insan çok yüksek ihtimalle bir daha yapacaktır. Size yeterince değer verseydi zaten sizi aldatmazdı, ona geri döndüğünüzden bir süre sonra tekrardan deneme ihtimali çok yüksek. Olgun bir tavırla ilişkinizi bitirin ve her şeyi hazmetmek için kendinize çok uzun olmayan bir zaman ayırın.

Kendinizi tekrar ilişki hayatına atmaya karar verdiniz dönemde zorlanacağınız bir çok durum olacaktır. Bunlardan en önemlisi ve zor olanı karşınızdaki kişiye güvenebilmek.  Geçmiş ilişkiniz yüzünden kendinizi suçlamamalısınız, evet hatalarınız olabilir ama aldatmak doğru bir davranış değildir. Yeni ilişkilerinizde önceki hatalarınızı yapmayın ve ilişkinin temposuna kapılmadan önce düşünün.

Affedin ama unutmayın

Sizi aldatan kişiyi affetmek zorunda değilsiniz ama yanlış kararlarınızdan dolayı kendinizi affetmeniz çok önemli. Eski erkek arkadaşınızın, göz ardı ettiğiniz bazı davranışları olmuş olabilir. O anda öyle ona inanmak doğru bir karar gibi gözükmüş olabilir. Bir insanın değişmesi çok zordur. Her kadın tehlikeli erkeklerden etkilenir ve onu değiştireceğine inanır, elbet onu değiştirebilecek biri de çıkar ama bu siz olmayabilirsiniz. Bu yüzden geçmişinden sadakatsizlik olan bir insanla yeni bir ilişki düşünmek çokta zekice değil. Hatalarınız için kendinizi affedin ama yanlışlarınızı unutmayın.

Sizin suçunuz değil

Kendinizi suçlayabileceğiniz bir sürü neden olabilir ama asıl fikri unutmayın, ayrılmayı değil aldatmayı tercih etti. Sadakatsizlik bir karakter biçimidir bu yüzden siz yaptığınız hataları yapmasaydınız da eski erkek arkadaşınız gene bir yolunu bulurdu.  Karşınızdakinin karakter eksikliği, sizin kendinizde aradığınız bir eksiklik haline gelmesine izin vermeyin. Bu aldatma sizin için bir uyarı olabilir, kötü huylarınızı değiştirin ama bunun pozitif huylarınızı etkilemesine izin vermeyin.

Farklı erkek tiplerini deneyin

Belli beğendiniz bir erkek tipi varsa onun sizin için doğru olmadığını anlamalısınız. Eski erkek arkadaşınız tarzındaki erkeklerle tekraradan denemek yerine farklı tipte bir kişi ile bişiler yaşamayı düşünün. Oyuncu erkekler, çevrelerinde kadınların olmasından hoşlanır ve bu yüzden de aldatmaya meyillidirler. Daha olgun ve sorumluluk almaktan hoşlanan biri bulun ve onla yeni bir ilişki yaşayın. Bu tecrübe hem sizi daha farklı bir bakış açısı verecektir hem de daha mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Aşırı şüphe iyi değil

Yeni birisi ile tanıştığınızda, onu hemen tanımanız mümkün değil. Hiç bir erkek, eskiden işledikleri suçları size ilk buluşmada açıklamayacaktır. Önceki pişmanlıklarınızı ondan çıkartmadan önce biraz zaman verin. Eğer daha bir kaç ayda onu aldatmakla veya sadakatsizlikle suçlarsanız, olabilecek iyi bir ilişkiyi mahvetmiş olacaksınız. Eski erkek arkadaşınızdan almak istediğiniz intikamı ondan almaya çalışmak, sadece hayatınızı daha kötü bir duruma sokar, mutsuzluğunuzu gidermez.

Geçmişi unutun

Karşınıza yeni çıkacak adama haksızlık etmemek için, geçmişte yaşadığınız üzüntüleri ve pişmanlıkları bir tarafa koymuş olmanız lazım. Eğer daha önceki ilişkinizi unutamadıysanız, bir sonraki ilişkinizde onun etkilerini görmek zorunda kalırsınız. Bir daha aldatılma korkusu, sizin hayatınızı olumsuz etkileyecek bir duygudur. Hayatınıza bir yerden devam etmek zorundasınız, her zaman güvensiz olamazsınız bu yüzden kendinize belli zaman verin ve bu zamanda yaşadıklarınızı sindirin.

Aldatılmak herkesin başına gelebilir, önemli olan onu atlatmayı ve hayatınıza devam etmeyi öğrenin.

Advertorial
Ana Sayfa | Reklam | Künye | İletişim
Copyright © 2011 Her Hakkı Saklıdır.
Diğer Projelerimiz: